2018-2019
Round 1
Schedule
Round 1 FT HT
Hapoel Ortodoxim Jaffa FC 1
Beitar Ramat Gan
4
1
2
0
Hapoel Kiryat Ono 2
Beitar Petah Tikva 1
2
2
2
1
Maccabi Ironi Netivot 1 5
MS Hapoel Yeroham 2
0
0
0
0
SC Shicun Hamizrah 1 2
Maccabi Lroni Kiryat Malakhi 1
2
1
2
0
SC Beer Sheva 1
Maccabi Ironi Sderot
1
0
0
0
Ironi Beit Dagan 2
MS Ruakh Tel Aviv 1 1
6
1
3
0
Shimshon Bnei Tayibe
Hapoel Hod HaSharon
Postp.
SC Maccabi Ashdod
Bnei Yeechalal Rehovot FC
Postp.
Maccabi Lroni Amishav Petah Tikva 4
Shimshon Tel Aviv 3
0
1
0
0
Ironi Rishon Lezion 2
FC Ironi Or Yehuda
0
3
0
0
Hapoel Kfar Qasm Shuaa
MS Tseirey Taybe
Postp.
Hapoel Bnei Pardes 2
Maccabi Bnei Reineh
1
3
1
1
Bnei Kafar Qara United 5
Hapoel Bnei Musmus 3
0
0
0
0
Bnei Baqa United 4
FC Alnada Nazareth 3
3
1
Beitar Petah Tikva 4
Shimshon Tel Aviv 1
0
6
0
2
Ironi Modiin 1
SC Maccabi Ashdod 3
2
2
0
2
Beitar Ezra 1
Maccabi HaShikma Hen 4
0
3
0
1
SC Shicun Hamizrah 1
MS Hapoel Lod 1
0
2
0
2
Maccabi Hasharon Netanya 4
Hapoel Oranit
1
0
1
0
MS Rishon Lezion 2
Hapoel Ironi Gedera
1
5
0
3
Sport Club Dimona 2
SC Beer Sheva 3
5
2
2
1
FC Ironi Or Yehuda 1 2
SC Bnei Yaffo Ortodoxim 3 2
7
0
4
0
Ironi Beit Dagan 1 1
Hapoel Hod HaSharon 4
0
3
0
1
Maccabi Tamra 1
Ironi Bnei Kabul 2
0
2
0
0
Shikun Vatikim Ramat Gan 1
FC Inter Tel Aviv 4
2
0
2
0
Bnei Yehud 1 2
Beitar Yaffo Tzion 2
8
0
2
0
Hapoel Tirat Karmel 3
Hapoel Ramot Menashe 2
1
1
0
0
Maccabi lroni Kfar Yona 2
Otzma Sporting Netanya 1
6
1
2
0
Maccabi HaShikma Hen 1
Elitzur Jaffa Tel Aviv
5
1
2
0
Hapoel Ramla 3
Hapoel Mevaseret Zion 1
1
4
0
2
Sport Club Dimona 2
Beitar Ironi Kiryat Gat
5
1
3
1
MS Daburiya Osama 1
Bnei Baqa United
7
1
3
1
Sporting Club Tel Aviv 1
Maccabi lroni Kfar Yona
7
2
3
1
Hapoel Asi Gilboa 2
Rubi Shapira 3
0
1
0
0
Maccabi Ironi Kiryat Ata 1 3
Hapoel Kaukab 2
0
0
0
0
Hapoel Kafr Kanna 1
Hapoel Umm Al Fahm
4
2
3
0
Hapoel Bnei Zalfa 2
Hapoel Herzliya 1
1
2
1
1
Maccabi Maalot Tarshina
Beitar Nahariya 4
4
0
2
0
Beitar Kfar Saba Shlomi 1 4
Hapoel Holon Yaniv 3
0
0
0
0
Hapoel Azor 1
SC Kfar Qasim 2
0
1
0
0
Hapoel Hod HaSharon 3
Shimshon Tel Aviv 5
1
0
0
0
Hapoel Ironi Baka El Garbiya
Maccabi Tzur Shalom
Postp.
Hapoel Ramot Menashe
MS Daburiya Osama
Postp.
Ironi Modiin 5
Sport Club Dimona 3
1
2
0
2
Maccabi Kabilio Jaffa 1
Hakoah Amidar Ramat Gan FC 3
1
1
1
0
Maccabi Herzliya 1
Hapoel Kfar Shalem
2
1
2
0
Beitar Ashdod 5
Hapoel Ironi Gedera 2
2
5
1
1
Maccabi Yavne 4
AS Ashdod 1
1
0
1
0
Ironi Nesher 1
Hapoel Shfaram 4
3
2
2
1
Maccabi HaShikma Hen
SC Kfar Qasim
Postp.
Maccabi Maalot Tarshina
Rubi Shapira
Postp.
Maccabi Bnei Reineh
MS Daburiya Osama
Postp.
Maccabi Herzliya
Hapoel Ironi Gedera
Postp.
Moadon Sport Tira
Hapoel Kaukab
Postp.
Sport Club Dimona
Hakoah Amidar Ramat Gan FC
Postp.
Hapoel Holon Yaniv 5
Shimshon Tel Aviv 1 5
0
0
0
0
Ironi Nesher 1 4
Beitar Nahariya 1
6
4
4
1
Hapoel Herzliya 1
MS Pardes Hana Karkur 2
7
1
3
1
Sporting Club Tel Aviv
Hapoel Hod HaSharon
Postp.
Ironi Tiberias 2
Hapoel Migdal HaEmek
1
2
0
1
Maccabi Neve Shaanan Eldad 3
MS Daburiya Osama 1
0
4
0
0
Hapoel Kafr Kanna 2
Maccabi Bnei Reineh 3
3
3
0
2